Rolety tekstylne

Rolety tekstylne

Od dłuższego czasu rolety tekstylne są najchętniej wybieranym produktem do zasłaniana okien. Ilość modeli i wzorów, która przez lata była stale rozbudowywana i ulepszana zapewnia, że na pewno znajdziemy tu rozwiązanie dla każdego okna o regularnych kształtach. Okna małe i wąskie lub wielkie i szerokie, rozwierne lub przesuwne albo stałe, połaciowe czy kolankowe, drewniane, aluminiowe czy PCV… słowem na każde okno można znaleźć praktyczne rozwiązanie. Szeroki jest również wachlarz sterowań jakie możemy dobrać do naszej rolety. Najpopularniejsze są oczywiście łańcuszki kulkowe (w wielu kolorach, wykonane z PCV lub metalu) ale sprzedajemy też rolety sprężynowe oraz elektryczne. Z roku na rok coraz częściej decydujecie się Państwo na to ostatnie, bardzo wygodne rozwiązanie. Elektrycznie sterujemy głównie rolety wolnowiszące o dużych gabarytach ale mamy już w ofercie sterowania radiowe bezprzewodowe do rolet kasetowych naokiennych. Pilot, przycisk naścienny, telefon czy tablet… możliwości sterowania roletami jest bardzo wiele.

rol6

Najpopularniejszą formą rolet tekstylnych jest opcja kasetowa z prowadnicami bocznymi. Rolety takie montujemy bezpośrednio do skrzydła okiennego (montaż przykręcany lub bezinwazyjny). Dzięki estetycznie wykonanej, owalnej kasecie, roleta bardzo ładnie komponuje się z oknem. Dwanaście różnych kolorów kaset oraz 5 typów prowadnic daje bardzo duże możliwości doboru oraz montażu rolety. Rozwiązanie bardzo praktyczne i łatwe w obsłudze, które na wiele lat będzie Państwu służyć. Drugą popularna opcją wykonania rolety tekstylnychjest roleta mini lub midi. Montowana jest również bezpośrednio do skrzydła okiennego (montaż bezinwazyjny) ale nie posiada kasety.
Popularną opcją jest dołożenie prowadzenia bocznego linkowego materiału, dzięki czemu prosto nawija się na rurę oraz jest przytrzymywany przy skrzydle okiennym gdy chcemy uchylić okno.
Ostatnią opcją jest montaż rolety wolnowiszącej. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują przykryć duże powierzchnie okienne (nawet do 8m2 i nawet 4m szerokości!!!) dlatego nierzadko znajduje zastosowanie w biurach i lokalach komercyjnych. Rolety wolnowiszące sprzedajemy w formie kasetowej lub bez kasety, z opcją dołożenia prowadzenia bocznego linkowego. Dołożenie profili montażowych umożliwia bezpieczne i trwałe zamontowanie rolety, z kolei stosowanie wieszaków podwójnych (TWIN) pozwala na montaż dwóch niezależnych materiałów na jednej rolecie! Mamy w ofercie również specjalne uchwyty umożliwiające łączenie rolety w podwójne lub potrójne zestawy (taka opcja zmniejsza o połowę odstęp pomiędzy dwoma sąsiadującymi tkaninami). Do Państwa dyspozycji mamy dla Państwa dwa pełne katalogi z kilkudziesięcioma wzorami i deseniami oraz niezliczona ilością kolorów 🙂